BEÜ Rektörü Doğru, 2014 yılını değerlendirdi

BEÜ Rektörü Doğru, 2014 yılını değerlendirdi
BEÜ Rektörü Doğru, 2014 yılını değerlendirdi
BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, 2014 yılında yaptıkları çalışmaları düzenlediği basın toplantısında...

BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, 2014 yılında yaptıkları çalışmaları düzenlediği basın toplantısında değerlendirdi.

Rektörlük Toplantı Salonunda il ve ilçelerde görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelen Doğru, 2014 yılındaki öğrenci sayısının artışından, devam eden inşaatlara kadar yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Doğru, üniversitenin, lisans ve önlisans olmak üzere toplamda 7 bin 298 öğrencisi olduğunu söyledi.

Bu yıl ilk defa  Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu'na (BESYO) öğrenci aldıklarını ifade eden Doğru, şöyle konuştu:

"Üniversitenin akademik ve idari personel sayısı 599'a ulaştı. Üniversitemizde inşaat çalışmaları devam ediyor. Bunlardan enstitü binamızın inşaatının yüzde 65'i tamamlandı. Önümüzdeki sezonda tamamlanmasını bekliyoruz. Yine üniversitemiz kampüs alanı içinde yer alan 11 bin metrekarelik kapalı otoparkımızın da inşaatı devam ediyor. Yine kampüs alanı içinde araçların kış şartlarından korunması için bir hangar yapıldı. Misafirhane inşaatımız da devam ediyor. Yüzde 30'luk oranda tamamlandı. 2016 yılında da bitirilmesi hedefleniyor. Bu binamızda sergi salonumuz da olacak. Ayrıca çevre düzenlemesi ve Tatvan MYO inşaatlarına henüz başlanamadı. Alt yapı, çevre güvenlik sistemleri ile öğrenci laboratuvarları işleri ise ihalede yaşanan sıkıntılar nedeniyle başlamadı. Üniversitemiz ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında 2 projede protokoller imzaladık. Kalite belgelerimizi aldık. Personellerimiz arasında da kaliteyi yakaladık."

Doğru, toplantı sonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.