BEÜ'de "5. Kariyer Günleri ve Bahar Şenlikleri" başladı

BEÜ'de "5. Kariyer Günleri ve Bahar Şenlikleri" başladı
BEÜ'de "5. Kariyer Günleri ve Bahar Şenlikleri" başladı
BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen Kariyer Günleri ve Bahar Şenlikleri başladı.BEÜ Rahva Yerleşkesi...

BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen Kariyer Günleri ve Bahar Şenlikleri başladı.

BEÜ Rahva Yerleşkesi Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen açılışta konuşan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, mezun olan öğrencilerine imkanı konusunda yol gösteren nadir üniversiteler arasında olduklarını söyledi.

Öğrencilerin eğitiminden ve kültürel gelişiminden birinci derecede sorumlu olduklarını ifade eden Doğru, şöyle konuştu:

"Öğrencilerimiz, bizlerle olduğu süre boyunca en iyi şekilde eğitimlerini almalarını sağlamak amacıyla da yoğun bir gayret içindeyiz. Öğrencilerimizi meslek hayatına atılmadan önce, istihdam sahalarında ve iş dünyasında önemli başarılara imza atmış değerli insanlarla buluşturarak, gelişimlerine katkıda bulunmak önemli amaçlarımızdan birisidir. Bu tür etkinliklerde kazanacakları, onların hayatlarında ve kariyer planlarında önemli bir adımı öteye taşıyacaktır. 2007 yılında kurulan üniversitemiz, yüksek öğretim sistemi içinde seçkin bir yer edinmeye ve dikkatleri üzerine çekmeye devam etmektedir. Üniversitemiz gerek nitelik, gerekse nicelik bakımından gösterdiği gelişmeyle bölgemizin bilimsel, teknolojik kültürel ve sanatsal gelişimine önemli katkılar sağlamakta, ilimizin ekonomik ve sosyal gelişmesinin de itici gücü haline gelmektedir."

Konuşmanın ardından Yüksek Makine Mühendisi ve Yazar Gazanfer Sanlıtop "Girişimcilik" konulu bir konferans verdi.

Açılışa, akademik ve idari personel  ile öğrenciler katıldı.