BEÜ'de "Çalışan, Hasta Hakları ve Güvenliği Konferansı"

BEÜ'de "Çalışan, Hasta Hakları ve Güvenliği Konferansı"
BEÜ'de "Çalışan, Hasta Hakları ve Güvenliği Konferansı"
BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Sosyal Hizmet Kulübü, "Çalışan, Hasta Hakları ve Güvenliği Konferansı" düzenledi.BEÜ Sağlık Hizmetleri...

BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Sosyal Hizmet Kulübü, "Çalışan, Hasta Hakları ve Güvenliği Konferansı" düzenledi.

BEÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nda düzenlenen konferansta konuşan Bitlis Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Çalışan Hakları ve Güvenliği Birim Sorumlusu Sosyal Çalışmacı Emrah Yürekli, Sağlık Bakanlığı'nın  politika ve hedeflerine uygun 2 ve 3'ncü basamak sağlık hizmetlerini vermek üzere, bakanlığa bağlı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'nun kurulduğunu anımsattı.

Türkiye'de 88 Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'nin bulunduğunu bildiren Yürekli, ayrıca Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu birimleri, Bitlis Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, hasta çalışan hakları ve güvenliği birimi ve birim sorumlusunun görevleri, hasta hakları yönetmeliği, hastalara tanınan yasal haklar, hasta iletişim birim sorumlusunun görev ve sorumlulukları ile sosyal hizmet müdahaleleri konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Çok sayıda öğrencinin katıldığı konferans, soruların cevaplandırılmasıyla sona erdi.