BEÜ'de "Kalite Yönetim Sistemi Dış Değerlendirme Toplantısı"

BEÜ'de "Kalite Yönetim Sistemi Dış Değerlendirme Toplantısı"
BEÜ'de "Kalite Yönetim Sistemi Dış Değerlendirme Toplantısı"
BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesinde (BEÜ) "Kalite Yönetim Sistemi Dış Değerlendirme Toplantısı" düzenlendi.Üniversitenin İhale Toplantı...

BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesinde (BEÜ) "Kalite Yönetim Sistemi Dış Değerlendirme Toplantısı" düzenlendi.

Üniversitenin İhale Toplantı Salonu'nda, Uzman Denetçi Hüseyin Akduman kalite yönetim sisteminin süreçlerini değerlendirdi.

Toplantıda konuşan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, yapılan dış değerlendirmelerde olumlu sonuçlar aldıklarını bildirdi.

Doğru, "İyi yolda olduğumuzu görüyoruz. Olumlu şeylere rağmen gevşememek gerekiyor. Bir işe başlarken, ilk günkü heyecan ve ciddiyetle devam etmekte yarar var. Bu ciddiyet devam ettiği sürece olumlu katkılar da gelecektir" dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Aksoy ise yönetim toplantısıyla her şeyi göreceklerini belirterek, çıkan sonuçlara göre yeni bir yol haritası çizilerek eksikliklerin en kısa sürede tamamlanacağını ifade etti.

Uzman Denetçi Hüseyin Akduman da kalite yönetim kapsamında 14 süreç bulunduğunu, bu süreçlerin gözden geçirilmesi gerektiğini bildirdi.

Akduman, " Denetim yapmadan önce eğitim vermedim. Fakat denetimlerimde süreç sahiplerine faydalı olmaya çalıştım. Sonuç olarak iki gözlem ve bir de uygunsuzluk tespit ettim. Bunlar düzeltilebilecek şeyler. Çünkü bu ekip yola çıkmış ve yapması gerekeni hemen hallediyor. Üniversite bünyesinde kurulan Kalite Koordinasyon Kurulu'da oldukça faydalı bir adım oldu. Üniversite yönetimini tebrik ediyor ve BEÜ'nün yakın zamanda ses getireceğini düşünüyorum" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  gözlem

  ,

  denetim

  ,

  eğitim

  ,

  ihale

  ,

  yönetim