BEÜ'de "Pomza ve Perlit Proje Sunum" Toplantısı

BEÜ'de "Pomza ve Perlit Proje Sunum" Toplantısı
BEÜ'de "Pomza ve Perlit Proje Sunum" Toplantısı
BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesi'nde (BEÜ) Pomza ve Perlit Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "Pomza ve Perlit Proje Sunum"...

BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesi'nde (BEÜ) Pomza ve Perlit Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "Pomza ve Perlit Proje Sunum" toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, kısa süre önce kurdukları merkezin güzel bir projeye imza attığını söyledi.

Hazırlayacakları yeni projelerle verimli çalışmalar elde edeceklerini ifade eden Doğru, şöyle konuştu:

"Bundan sonra ki aşamalarda arkadaşlarımızın hazırladığı proje taslaklarını, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi ile yapacağımız görüşme sonucu, hızlı bir şekilde ikinci aşamaya geçirerek, daha verimli çalışmalar elde edeceğiz. Özellikle kendi rezervimizi kullanarak, dünya çapında işler üretip, üniversite olarak literatüre bilimsel katkı sağlamakla birlikte hem ülke hem de bölge ekonomisine katkı sağlayacağımıza inanıyorum."

Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir ise bölgede kendisini en çok ilgilendiren konulardan birinin, madenlerle ilgili araştırma merkezlerinin bulunması olduğunu söyledi.

Demir, "Bu madenlerin başında pomza ile perlit gelmektedir. Üniversite olarak yaptığımız pomza ve perlite dayalı bu proje fikirlerinizden dolayı tebrik ediyor ve ayrıca bu merkezi kuran Rektör Doğru'ya da teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

Toplantıya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Aksoy ile Pomza ve Perlit Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Turhan katıldı.