BİGİAD Başkanı Peker'den Kaymakam Özbek'e ziyaret

BİGİAD Başkanı Peker'den Kaymakam Özbek'e ziyaret
BİGİAD Başkanı Peker'den Kaymakam Özbek'e ziyaret
BİTLİS (AA) - Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek, Bitlis Genç İş Adamları Derneği (BİGİAD) Başkanı Zeki Peker'i makamında kabul etti.Kaymakam Özbek,...

BİTLİS (AA) - Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek, Bitlis  Genç İş Adamları Derneği (BİGİAD) Başkanı Zeki Peker'i makamında kabul etti.

Kaymakam Özbek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Özbek, Aile ve Sosyal Destek Merkezi binasını kaymakamlığa tahsis ederek açılmasını sağlayan Peker'e teşekkür etti.

2015 yılında ilçede uygulayacakları projeler hakkında bilgi veren Özbek, Aile ve Sosyal Destek Merkezinde şuan itibariyle 150 kadının çeşitli alanlarda eğitim gördüğünü söyledi.

Önümüzdeki dönemlerde bu sayıyı artırarak kursiyer sayısını 300'e çıkarmayı amaçladıklarını anlatan Özbek, "Aile ve sosyal destek merkezinde sadece kurs eğitimi verilmiyor. Psikolojik danışmanlık, aile sağlığı, hukuki ve sosyal konularda bilgiler veriliyor. Ayrıca yatılı okullarda yaptığımız benim yuvam projelerinden de yaklaşık 2 bin öğrenci faydalanıyor" dedi.

Adilcevaz ve diğer ilçelere yaptıkları desteklerden vatandaşların daha çok yararlanmasını amaçladıklarını belirten Peker ise "Adilcevaz'a ve diğer ilçelerimize taziye ve kültür evlerini yaparken asıl amacımız hemşehrilerimizin bu mekanlardan en üst seviyede fayda görmeleriydi. Adilcevaz'da yaptığımız binada kadınların eğitim görmeleri beni ziyadesiyle mutlu etti. Onların duası bana yeter" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Kaymakam

  ,

  Aile

  ,

  Öğrenci

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  kültür

  ,

  sosyal

  ,

  genç

  ,

  2015