Bitlis Belediyesi Bilgi Evi'ne operasyon

Bitlis Belediyesi Bilgi Evi'ne operasyon
Bitlis Belediyesi Bilgi Evi'ne operasyon
- Polis ekiplerince yapılan operasyonda, bilgisayar harddisklerine ve öğrenci bilgilerinin bulunduğu bazı dokümanlara el konulduğu belirtildi

BİTLİS (AA) - Bitlis Belediyesi Bilgi Evi'ne polis ekiplerince yapılan operasyonda, bilgisayar harddiskleri ile öğrenci bilgilerinin bulunduğu dokümanlara el konulduğu bildirildi.

Bitlis Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, sabah saatlerinde polis ekiplerinin belediyenin Bilgi Evi'ne operasyon gerçekleştirdiği belirtildi.

Polis baskınının yasal olmayan yollarla gerçekleştirildiği iddia edilen açıklamada, şunlar kaydedil:

"Belediyenin ilk ve ortaokul öğrencilerine eğitim verilmesi amacıyla Saray Mahallesi'nde açtığı Bilgi Evi'ne çok sayıda özel harekat timinin katılımıyla baskın düzenlenmiştir. Sabah saatlerinde kimsenin olmadığı sırada baskın düzenleyen polisler, kapı ve pencereleri kırarak içeri girdi. Aramalarda 7 adet bilgisayarın harddiskleri ve öğrencilerin dokümanlarına el konuldu." 

Olay sonrası Bilgi Evi'nde inceleme yapan Belediye Başkanı Hüseyin Olan, Bilgi Evi'nin resmi bir kuruma ait olduğunu ifade ederek, "Burası yeni nesil çocukların eğitim aldığı bir yerdir. Yasa dışı bir şey olamaz" dedi.