Bitlis Belediyesi yıllık mali raporunu açıkladı

Bitlis Belediyesi yıllık mali raporunu açıkladı
Bitlis Belediyesi yıllık mali raporunu açıkladı
BİTLİS (AA) - Belediye Başkanı Hüseyin Olan, belediyenin 1 yıllık mali raporlarını basın mensuplarıyla paylaştı.Belediye Toplantı Salonu'nda...

BİTLİS (AA) - Belediye Başkanı Hüseyin Olan, belediyenin 1 yıllık mali raporlarını basın mensuplarıyla paylaştı.

Belediye Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Olan, önceki yıllara oranla borç ödemede yüzde 58'lik bir artış sağladıklarını söyledi. 

Yaklaşık 86 milyon lira  borçla aldıkları belediyenin borcunu 72 milyon liraya düşürüldüğünü ifade eden Olan, şöyle konuştu:

"Bir yıldır halkla belediyeyi yönetiyoruz. 1 yıllık mali tablomuzla ilgili bilgilendirmeler de bulunacağız. 2013-2014 yıllarında yani yerel seçime yakın dönemde belediyenin giderlerinde önemli bir artış yaşandı. Gereksiz giderleri kısarak, elde ettiğimiz gelirle belediyemizin borçlarını ödedik. Buraya borç ödemeye değil, halkımıza hizmet üretmeye geldik. Geçen yıl karla mücadeleyi imkanlarımızla yürüttük. Gayette başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Burada bizden önceki dönemde ciddi borçlanmalar yapılmış. Hatta özel bankalara kadar gidilmiş. Şimdi belediyemiz bir borçlanma yapamıyor. Çünkü limitlerimiz doldurulmuş. Yeni projelerimiz var. Bunları yavaş yavaş hayata geçireceğiz."

Yakın zamanda "e-belediye" sistemine geçeceklerini dile getiren Olan, bu sistemle şeffaf belediyecilik anlamında önemli bir adım atacaklarını ve böylece halkın daha kolay belediye işlemlerini takip edebileceğini belirtti.

Olan, "Mevcut projelerimiz sürüyor. Bunlardan içme suyu ishale hattı tamamlanmak üzere. Şebeke suyu ve kanalizasyon projelerinin yüzde 35'lik kısmı tamamlandı. Ayırca dere üstü ve sokak sağlıklaştırma projelerimiz hayata geçirerek, Gazibey Mahallesinde, Arifbey Çarşısı ve kale altında modernize çalışması uygulanarak buraların tarihi mekan haline getirilmesini amaçlıyoruz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Mekan

  ,

  lira

  ,

  hizmet