Bitlis Belediyesi'nin temizlik faaliyetleri

Bitlis Belediyesi'nin temizlik faaliyetleri
Bitlis Belediyesi'nin temizlik faaliyetleri
BİTLİS (AA) - Belediye ekipleri, kentteki boş arazilerde çöp toplama çalışması yürüttü.Mahalle sakinleri ile bölgede patika yolları kullanan...

BİTLİS (AA) - Belediye ekipleri, kentteki boş arazilerde çöp toplama çalışması yürüttü.

Mahalle sakinleri ile bölgede patika yolları kullanan vatandaşların rastgele attıkları çöpler, ekipler tarafından kamyonlara yüklenerek çöp depolama alanına götürüldü.

Belediye Başkanı Hüseyin Olan, yaptığı açıklamada, belediye ekiplerinin şehrin güzel ve temiz görünmesi için mahalle aralarına, yol kenarlarına, yamaçlara ve patika yollara rastgele atılan çöpleri topladığını belirtti.

Temizlik çalışmalarının düzenli yapılmasına rağmen, kısa sürede bazı mahallelerdeki boş arazilerin çöplerle dolup taştığını bildiren Olan, şunları ifade etti:

"Hüsrevpaşa, Gazibey, Şemsi Bitlis, Zeydan ve Saray mahallelerindeki boş arazilerde, 15 kişilik ekiple gün boyu temizlik çalışması yürütüldü. Toplanan çöpler kamyonlarla çöp depolama alanına götürüldü. Vatandaşlardan çöplerini çevreye rastgele atmamalarını, çöplerini konteynırlara bırakmalarını istiyoruz. Yaşanılabilir bir çevre için, özellikle sokakta yediğimiz ve içtiğimiz ürünlerin ambalajlarını gelişi güzel atmayalım. Bunun için çöp kutularını kullanalım. Yerlere tükürmeyelim ve sigara izmariti atmayalım. Çöp kutularının üst kısımlarında sigaraları söndürüp atmak için özel bölmeleri kullanalım. Bu vesileyle halkımızı daha güzel, temiz ve yaşanılabilir bir Bitlis için, çevre konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum."


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Sigara