Bitlis Devlet Hastanesinde arşiv birimi oluşturuldu

Bitlis Devlet Hastanesinde arşiv birimi oluşturuldu
Bitlis Devlet Hastanesinde arşiv birimi oluşturuldu
BİTLİS (AA) - Bitlis Devlet Hastanesi'nde ilk kez arşiv oluşturuldu.Hastane Yöneticisi Erdal Dilekçi, yaptığı açıklamada, arşiv bilgilerini korumak...

BİTLİS (AA) - Bitlis Devlet Hastanesi'nde ilk kez arşiv oluşturuldu.

Hastane Yöneticisi Erdal Dilekçi, yaptığı açıklamada, arşiv bilgilerini korumak için hastanede ilk defa arşiv birimi oluşturduklarını söyledi.

Hasta ve adli vakaların kayıtlarının tutulması için arşiv birimi oluşturulduğunu, daha önceki yıllarda bu işlerin kara düzenle yürütüldüğünü ifade eden Dilekçi, şöyle konuştu:

"Arşivleme ve dosyaların kaybolmaması için küçük bir yatırımla arşiv bölümünü oluşturduk. Hastanede aylık 50 ile 60 bin hastaya hizmet vermekteyiz. Bu hizmeti verirken özellikle hasta dosyaları, hasta işlemleri ve adli dosyaların 10 yıl süreyle kesinlikle saklanması gerekmekte. Hastanede arşiv birimimiz eksikti. Çalışmalarımızla arşiv birimi oluşturduk. Bu birimime 20 otomatik dosya dolabı aldık. Burada hastalarımızın dosyalarını arşivliyoruz. Ayrıca raflarda dosya ve klasörlerdeki evrakları arşivlemeye başladık. Bu birimden sonra hastanede evrak arşiviyle ilgili bir sorunumuz kalmadı."

Bunun yanında elektronik arşivleme sistemini de hayata geçirdiklerini bildiren Dilekçi, önümüzdeki 10 yıllık arşiv sorununu da bu şekilde çözdüklerini dile getirdi.

Dilekçi, "Bu alandaki sıkıntıların da önüne geçmeye çalıştık. Şimdi kaba bir çalışmayla önümüzdeki 10 yıllık süreçte hastanemizin arşiv sıkıntısının kalmadığını söyleyebiliriz" dedi.


    ETİKETLER:

    hizmet

    ,

    dosya