Bitlis, EMITT Fuarı'nda tanıtılacak

Bitlis, EMITT Fuarı'nda tanıtılacak
Bitlis, EMITT Fuarı'nda tanıtılacak
BİTLİS (AA) - Bitlis'in tarihi ve kültürel değerlerinin, 19. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT)  tanıtılacağı...

BİTLİS (AA) - Bitlis'in tarihi ve kültürel değerlerinin, 19. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT)  tanıtılacağı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 22-25 Ocak tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü Tüyap'da düzenlenecek fuarda, Bitlis'in tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtılacağı belirtildi.

Turizmcilerin ilgi odağı olan fuarı, İstanbul'da yaşayan Bitlislilerin de ziyaret etmeleri için İstanbul'daki Bitlis Dernekleri ile koordineli çalışmalar yürütüldüğü kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bitlis Valiliği olarak biz de ilimizin turizm değerlerini turizmcilere ve tatilcilere takdim etmeye yönelik, 2004 yılından beri her yıl katıldığımız bu büyük organizasyona, bu yıl da etkili tanıtım faaliyetlerimizle katılıyoruz. 12. Salondaki Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından ilimize tahsis edilen 1215 nolu stantta, ilimizin sembol değerleri ile turistik çekiciliklere ait görseller, el sanatları ürünleri ve hediyelik eşyalar sergilenecek olup, ziyaretçilere yöresel ürünlerimizden ikramlar yapılacak. Ayrıca Bitlis Tanıtım Filmi ve slayt gösterileri de yapılacaktır. Özenle hazırlandığımız ilimiz standına her yıl olduğu gibi bu yıl da ilginin büyük olmasını bekliyor ve bu çalışmalarımızın sonucu olarak da bölgemize olan turizm talebinde artış olacağını ümit ediyoruz."


  ETİKETLER:

  Akdeniz

  ,

  İstanbul

  ,

  Anadolu

  ,

  Turizm

  ,

  Tüyap

  ,

  seyahat