Bitlis GS Derneği "futbol okulu" için sözleşme imzaladı

Bitlis GS Derneği "futbol okulu" için sözleşme imzaladı
Bitlis GS Derneği "futbol okulu" için sözleşme imzaladı
BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesinde futbol okulu açan Bitlis Galatasaray Taraftar Derneği, eski futbolculardan Turan Bilge ile "futbol hocalığı" için bir...

BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesinde futbol okulu açan Bitlis Galatasaray Taraftar Derneği, eski futbolculardan Turan Bilge ile "futbol hocalığı" için bir yıllık sözleşme imzaladı.

Cumhuriyet Caddesindeki dernek binasında gerçekleşen imza töreninde konuşan Bitlis GS Derneği Başkanı İdris Dağdağan, bir dönem profesyonel anlamda futbol oynayan eski futbolculardan Turan Bilge ile bir yıllık sözleşme imzaladıklarını söyledi.

Yapılan sözleşmeden sonra futbol okulunun yeni hocası Turan Bilge'nin futbol kariyerindeki başarıları bundan sonra öğrencilerine yansıtacağını belirten Dağdağan, şöyle konuştu:

"1 yıllık sözleşmenin, Bitlis, derneğimiz ve kulübümüz için hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah hocamız kendi futbol kariyerinde ki başarılı grafiği yetiştireceği öğrencilerine de yansıtacak ve ilçemizden çok sayıda başarılı sporcu yetişecektir. Yapılan sözleşme ile okul kayıtlarımız da devam etmektedir. Futbol okulu için olan kayıtlarımız 7-15 yaş aralığındaki erkek öğrencileri kapsamaktadır. Futbol okulumuza kayıt olan öğrencilerimizin derneğimize başvurmaları gerekmektedir. Sözleşmenin hayırlı olmasını diliyor, değerli hocama da bundan sonra ki çalışmalarında başarılar diliyorum."

Sözleşmeye imza atan Bitlis Tatvan Galatasaray Futbol Okulu Hocası Turan Bilge ise Galatasaray ve taraftarların da desteğini arkasına alarak Bitlis'te güzel işlere imza atacaklarına inandığını söyledi.

Vakit kaybetmeden hemen çalışmalara başlayacaklarını kaydeden Bilge, "Gerek ilimizde ve gerekse ilçemizde gerçekten başarılı olan birçok öğrencimiz bulunuyor. Açılan bu okul sayesinde bu yetenekleri tek tek keşfedip iyi bir eğitimden sonra büyük takımlarda top koşturmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. İnşallah yapacağımız başarılı çalışmalarla açılan okulumuzun meyvelerini kısa sürede alacağız" diye konuştu.