Bitlis Milli Eğitim Müdürü Korkmaz'ın okul ziyaretleri

Bitlis Milli Eğitim Müdürü Korkmaz'ın okul ziyaretleri
Bitlis Milli Eğitim Müdürü Korkmaz'ın okul ziyaretleri
BİTLİS (AA) - İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, Adilcevaz ilçesindeki Anadolu ve İmam Hatip liselerinin pansiyonlarını ziyaret...

BİTLİS (AA) - İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, Adilcevaz ilçesindeki Anadolu ve İmam Hatip liselerinin pansiyonlarını ziyaret etti.

Öğrencilerle bir araya gelen Korkmaz, eğitimin niteliğini artırmak, okuldaki ihtiyaçları yerinde görmek için ziyaretleri gerçekleştirdiğini söyledi.

Değerler eğitimi ve diğer konularla ilgili öğrencileri bilgilendiren Korkmaz, özellikle yurtta öğrencileri kötü ahlaka sevk eden öğrencilerin gözünün yaşına bakmayacaklarını söyledi.

Herkesin birbirine saygılı olması gerektiğini belirten Korkmaz, şöyle konuştu:

"Görevimiz sizin eğitim ve öğretiminizi en güzel şekilde gerçekleştirmek. Bunun için adeta seferber olduk. Size yakışan da birbirinize saygı içinde kardeşçe eğitim hayatınızı tamamlamaktır. Eğitim hayatım boyunca öğrenci kavgalarını anlayamadım. Öğrencilerimizin ortak tarlası mı var bölemiyorlar. Ticaret mi yapıyorlar ve anlaşamıyorlar veya namus meseleleri mi var çözemiyorlar. Bunların hiçbiri yok. Sizin işiniz eğitiminizle ilgilenmek. Hepiniz pırıl pırıl aslan gibi gençlersiniz. Önünüzde uzun ve güzel bir hayat sizi bekliyor. Bizim için değil, kendiniz için okuyun. Eğitiminize önem veriniz ve en önemlisi bol bol kitap okuyun. Kitap okudukça farklı hikayelerle karşılaşacaksınız ve dünyanız zenginleşecek."

Ziyarette Korkmaz'a, Adilcevaz Milli Eğitim Müdürü Kurbani Özdaş eşlik etti.