"Bitlis Tanıtım Günleri"

BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamı Sedat İnci, 13-16 Kasım tarihlerinde Ankara'da düzenlenecek "Bitlis Tanıtım Günleri" öncesinde kurum amirleri, sivil...

BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamı Sedat İnci, 13-16 Kasım tarihlerinde  Ankara 'da düzenlenecek "Bitlis Tanıtım Günleri" öncesinde kurum amirleri,  sivil toplum kuruluşu temsilcileri (STK) ve esnaflarla toplantı yaptı.

Makamında toplantı düzenleyen İnci, Ankara'da düzenlenecek tanıtım günlerine Hizanlılar olarak tek çatı altında "Şehri Bediüzzaman Hizan" sloganıyla katılacaklarını söyledi.

Yöresel ürünler ve görsellik olarak tanıtım günlerine damga vuracaklarını ifade eden İnci, şöyle konuştu:

"Hizan'ı, Nurs köyünü ve Bediüzzaman Said Nursi hazretlerini Ankara'da en iyi şekilde tanıtmaya çalışacağız. İlçemizin yöresel ve kültürel değerlerini en iyi şekilde tanıtacağız. Kaymakamlık olarak Hizanlı esnaflarımızın arkasında olacağız. En gözde tanıtımı, Bediüzzaman Said Nursi hazretleri için yapacağız. Amacımız, üstadı güzel bir şekilde insanlara anlatmak. Bediüzzaman Said Nursi'nin eserlerini, yaşadığı dönemde kullandığı eşyaları tanıtacağız."

Tanıtım günlerine, Hizan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Hizan Ziraat Odası Başkanlığı, Hizan Bal Üreticiler Birliği ve 6 esnaf katılacak.