"Bitlis Tanıtım Günleri"

- Tatvan Ankara'daki tanıtım günlerine hazırlanıyor

BİTLİS (AA) -  Ankara 'da 13-16 Kasım tarihlerinde düzenlenecek "Bitlis Tanıtım Günleri" için Tatvan ilçesinde hazırlıklar sürüyor.

Tanıtım günlerine katılacak resmi ve sivil kurumlar ile esnaflar hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor.

Tanıtım günleri kapsamında, Bitlis ve ilçelerinin doğal güzellikleri ile tarihi, kültür ve yöresel zenginliklerinin 4 gün boyunca Ankara'ya taşınarak tanıtılması hedefleniyor.

Tanıtım günlerine katılacaklarla değerlendirme toplantısı düzenleyen Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, yapılacak çalışmalarla alakalı fikir alışverişinde bulundu.

Tatvan Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Merkezinde yapılan toplantı, tanıtım günleri için özel olarak hazırlanan Tatvan tarihi ve fotoğraflarının yer aldığı "Tatvanname" kitabının tanıtımının yapılmasıyla başladı.

Toplantıda konuşan Erkan, ekip olarak önceki tanıtım günlerinin de ilçeyi her yönüyle en güzel şekilde tanıtacaklarını söyledi.

Ekip olarak 4 gün boyunca Tatvan'ı her yönüyle Ankara'ya taşıyacaklarını belirten Erkan, tanıtım günleri için Tatvan'ın dünü ve bugününün yer aldığı 3 kitap hazırlattıklarını belirtti.

Ankara'da Tatvan'ın mutfağını, tarihini, kültürünü, turizmini ve diğer değerlerini tanıtmakla sınırlı kalmayacaklarını belirten Erkan, şöyle konuştu:

"En önemlisi Tatvan insanını tanıtacağız. Tanıtım günlerinde en büyük amacımız ilçemizi tanıtırken, ilçemiz insanını da tanıtmak. Bunu başardığımız vakit devamı kendiliğinden gelecektir. Ekip olarak Ankara'da temsil ve tanıtım olan amacımızı, en güzel şekilde yerine getireceğimize inanıyorum. Burada yapacağımız tanıtımla, bunun geri dönüşünü en kısa sürede göreceğiz. Şimdiden herkesi AKM'deki standımıza davet ediyorum."

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ise belediye olarak tanıtıma gereken desteği vereceklerini belirterek, tanıtım atağına geçerek artı dönüşler sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.

Toplantıya, tanıtım ekibi, kurum müdürleri, esnaflar ve basın mensupları katıldı.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  AKM

  ,

  kitap

  ,

  Belediye

  ,

  Proje

  ,

  sivil

  ,

  kültür

  ,

  kurum

  ,

  Resmi

  ,

  Tatvan