"Bitlis Tanıtım Günleri"

- İl Genel Meclis Üyesi Süphanoğlu, DBP'nin, "Bitlis Tanıtım Günleri" ile ilgili yaptığı basın açıklamasında ileri sürdükleri iddiaların doğru olmadığını bildirdi

BİTLİS (AA) - İl Genel Meclis Üyesi Adnan Süphanoğlu, Demokratik Bölgeler Partisi'nin (DBP), "Bitlis Tanıtım Günleri" ile ilgili yaptığı basın açıklamasında ileri sürdüğü iddiaların doğru olmadığını bildirdi.

Süphanoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, tanıtım günlerinin sadece Bitlis tarafından değil, diğer 80 vilayetin de her sene tertip ettiği geleneksel bir faaliyet olduğunu belirtti.

Bu tür faaliyetleri, rant ve şov gibi sığ kelimelerle izah etmeye kalkışmanın, Türkiye 'deki 81 ilin tamamını töhmet altında bırakma anlamına geldiğini ve bunun cehalet göstergesi olduğunu kaydeden Süphanoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"İl Özel İdaresi, sosyal devlet anlayışının gereği olarak, elde ettiği faiz gelirleriyle tarihinde ilk defa çok amaçlı sosyal bir bütçe yapmıştır. Ayrıca tanıtım günlerinin ilimize ve esnafımıza sağladığı katkıyı gören Özel İdaremiz, tanıtım günleri faaliyetini kurumsal hale getirmek maksadıyla bahse konu bütçede ilk defa 'tanıtım' faslı oluşturmuştur. Atatürk Kültür Merkezindeki stantlar değil, stantların konulacağı yerler ücretsizdir. Stantların tasarım ve uygulama masrafları ile genel yönetim giderleri bütünüyle paralıdır. Tanıtım günleri faaliyetinin organizasyonunu yüklenen firma, peşkeş ile değil, son derece şeffaf bir ihale ile belirlenmiştir. Bunun kayıtları, İl Özel İdarede mevcuttur. Netice olarak, belediye yönetimini devraldıktan sonra 'hizmet' adına ilimizin içme suyunu kesen, çöplerini toplayamayan ve asfaltlarını delik deşik eden, özetle, temel insani ihtiyaçları bile gideremeyen son derece aciz iddia sahiplerinin bu açıklarını kapatmak için gerçek dışı iddialar ile spekülasyonlara sığınmalarını değerli kamuoyunun takdirine arz ediyorum."