Bitlis tanıtım günleri

Bitlis tanıtım günleri
Bitlis tanıtım günleri
BİTLİS (AA) - Ankara, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Bitlis Tanıtım Günleri"nde Adilcevaz ile Aydınlar belediyeleri tarafından açılan...

BİTLİS (AA) -  Ankara , Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Bitlis Tanıtım Günleri"nde Adilcevaz ile Aydınlar belediyeleri tarafından açılan stantlar ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor.

Adilcevaz'ın, Van Gölü sahillerini, Süphan Dağı tırmanışı ve etkinliklerini, su sporları etkinliklerini, tarihi ve kültürel özelliklerini fotoğraflarla ziyaretçilere tanıtan Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek, Belediye Başkanı Necati Gürsoy, amaçlarının ilçenin güzelliklerinden insanları haberdar etmek olduğunu söyledi. 

Adilcevaz'ın bölgedeki en önemli tarihi ve turistik mekanlardan biri olduğunu bildiren Özbek, "İlçemizin güzelliklerini katılımcılarla buluşturuyor, tanıtımını en güzel şekilde yapmaya çalışıyoruz. Kar şerbetinden su kayağına, Süphan Dağı'ndan Adilcevaz Kalesi'ne kadar ilçemizle alakalı ne varsa 4 gün boyunca anlatıp ilçemize katılımcı çekmeye çalışacağız" dedi.

Gürsoy ise etkinlikte beklediklerinden daha fazla ziyaretçinin stantlarını ziyaret ettiğini vurgulayarak, tüm ziyaretçilere bölgenin değerlerini anlatarak ilçeye davet ettiklerini söyledi. 

- 3 bin bardak kar şerbeti dağıtıldı

Atatürk Kültür Merkezi'ndeki etkinliğe katılan Aydınlar Belediye Başkanı Arif Tusun ise Süphan Dağı'ndan Ankara'ya götürdüğü karla yaptığı şerbeti ziyaretçilere ikram etti.

Bölgede şifalı olduğuna inanılıp, tatlı niyetine içilen şerbete ziyaretçilerin büyük ilgi gösterdiğini dile getiren Tusun, "Etkinlik için getirdiğimiz karı, pekmezle birleştirip kar şerbeti yapıyoruz. Geçmiş yıllarda bölgemizde tatlı niyetine içilen şerbet Ankara'da büyük ilgi görüyor. Şuana kadar 3 bin bardak kar şerbeti dağıttık. Hedefimiz 10 bin katılımcıya şerbet dağıtarak ilçemizin tanıtımını yapmak" diye konuştu.