Bitlis Tanıtım Günleri

Bitlis Tanıtım Günleri
Bitlis Tanıtım Günleri
BİTLİS (AA) - Bitlis Tanıtım Günlerinde halkın dileklerini yazdığı dilek ağacı, kişilerin orijinal yazılarıyla kitap haline getirilecek.Güroymak...

BİTLİS (AA) - Bitlis Tanıtım Günlerinde halkın dileklerini yazdığı dilek ağacı, kişilerin orijinal yazılarıyla kitap haline getirilecek.

Güroymak ilçesinde hazırlanarak Ankara atatürk Kültür Merkezi'nde bu yıl ikincisi düzenlenen Bitlis Tanıtım Günlerinde sergilenen dilek ağacının yapraklarına 3 günde binden fazla dilek yazıldı.

Güroymak Kaymakamı Çağlayan Kaya, tanıtım günlerine katılan vatandaşların dilek ağacına büyük ilgi gösterdiğini belirterek, ağaca asılan dileklerin kitaplaştırılarak İstanbul ve İzmir'de düzenlenecek tanıtım günlerinde kullanılacağını söyledi.

Bu yılki tanıtım günlerine farklılık kazandırmak adına böyle bir yol seçtiklerini anlatan Kaya, şöyle konuştu:

"Standımızı ziyaret eden Bitlisli ve Ankaralı kardeşlerimiz dileklerini dilek yapraklarına yazıyorlar. Daha sonra biz bunu kitaplaştıracağız. Genelde vatandaşlar teveccühlerini dile getiren yazılar yazıyor. Güroymak için yapılan ve hayata geçirilen projelerden dolayı duyulan memnuniyet var. Tabii bunların yanında talepler de var. Biz de bu talepleri değerlendireceğiz. Güroymak bülteni halinde biz bunu kitaplaştıracağız. Dilek ve talepler kişilerin orijinal el yazıları halinde kitaplaştırılacak ve bir dahaki tanıtım günlerine yetiştirilip halka dağıtılarak halkın beğenisine sunulacak."

Standı ziyaret eden vatandaşlar ise dilek ağacının kentin ve ilçenin tanıtıma renk kattığına değinerek, dilek ve taleplerini yazmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.