Bitlis Tanıtım Günleri

Bitlis Tanıtım Günleri
Bitlis Tanıtım Günleri
- Adilcevaz Kaymakamı Özbek, Bitlis Tanıtım Günleri'ni değerlendirdi

BİTLİS (AA) - Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek, 13-16 Kasım'da Ankara Atatürk  Kültür Merkezi'nde düzenlenen Bitlis Tanıtım Günleri'ni değerlendirdi.

Tanıtım günlerinde Adilcevaz'ı her yönüyle tanıttıklarını belirten Özbek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kaymakamlık ve belediye olarak açtığımız ortak standı, çok sayıda siyasetçi, bürokrat, adamı ve vatandaş ziyaret etti" dedi. 

Van Gölü ve Süphan Dağı'nın ortasında yer alan, tarihi ve kültürü Urartular'a dayanan Adilcevaz'ı en iyi şekilde tanıttılarını ifade eden Özbek, şunları kaydetti:

"İlçemiz turizm anlamında 37 kilometre sahile sahip. Sahilimizde su kayağı merkezi, yüzen havuz, plaj futbolu, plaj voleybolu, bay ve bayan plajları gibi deniz sporlarının da yapılabileceği birçok tesise sahip. Ayrıca yaz ve kış aylarında uzman dağcılar tarafından Süphan Dağı zirve tırmanışı yapılabilmekte. İlçemizde bulunan Aygır Gölü, doğa harikası bir göl. Göldeki Alabalık tesisi ise misafirlerimize doyumsuz tatlar sunmakta. Adilcevaz Belediyesiyle ortak açtığımız standımızda ilçemizin tüm güzelliklerini katılımcılarla buluşturduk. İlçemizin tanıtımını en güzel şekilde yaptık. İnşallah önümüzdeki günlerde de Bitlis'in tanıtımının yapıldığı diğer fuarlara katılacağız. 4 gün süren etkinlik süresince bizleri yalnız bırakmayan misafirlerimize ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum."