Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesinde sona doğru

Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesinde sona doğru
Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesinde sona doğru
- Bitlis-Tatvan karayolunda inşa edilen ve son teknolojiyle donatılan 400 yataklı devlet hastanesinin faaliyete geçmesiyle bölgenin sağlık sorununun büyük ölçüde giderilmesi hedefleniyor

BİTLİS (AA) - Bitlis-Tatvan karayolunda inşa edilen 400 yataklı devlet hastanesiyle sağlık alanında yaşanan sıkıntıların son bulacağı belirtildi.  

Bitlis Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şevki Erkal ile hastane inşaatında incelemelerde bulunan başhekim Yaşar Akay, hastanenin kısa süre sonra hizmete girmesiyle il dışına yapılan sevklerin önüne geçileceğini söyledi.

Hastanenin, 60 bini kapalı 90 bin metrekarelik alan üzerine kurulduğunu vurgulayan Akay, son teknoloji malzemelerle donatılan hastanede tüm branşlarda uzman doktorların görev alacağını ifade etti.

Akay, hastanenin,  çevre il ve ilçelerdeki hastalara da sağlık hizmeti vereceğine değinerek, "Çok yakın zamanda bütün bölümlerimizle hizmete başlayacağız. Amacımız, en iyi ve kaliteli hizmeti, en konforlu şekilde sunmaktır" dedi.

Hastanede 14 ameliyathane ile 14 yeni doğan ve 32 erişkin yoğun bakım ünitesi bulunduğunu anlatan Akay, 55 milyon liraya mal olan hastanenin 320'si tek, 80'i çift kişilik 400 yataklı odalardan oluştuğunu dile getirdi.

Akay, hastanede 120 uzman doktorun görev yapmasının planlandığını bildirerek, "Bu konuda en büyük avantajımız doktor sayısının fazla olmasıdır. Bakanlık bunları yavaş yavaş verecek. Açılışa kadar hepsini tamamlamış olacağız. 300 hemşire ve 50 ebenin anı sıra yaklaşık 2 bin kişi burada istihdam edilecek" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  teknoloji

  ,

  Doktor

  ,

  Kamu

  ,

  başhekim

  ,

  Tatvan

  ,

  yaşar