Bitlis ve Malatya'da terör operasyonu

Bitlis ve Malatya'da terör operasyonu
Bitlis ve Malatya'da terör operasyonu
- Hizan ilçesinde ve Malatya'da, terör örgütü PKK/KCK'nin faaliyetlerini önlemek ve deşifre etmek amacıyla düzenlenen operasyonlarda, 4 kişi gözaltına alındı

BİTLİS (AA) - Bitlis'in Hizan ilçesinde ve Malatya'da, terör örgütü PKK /KCK'nın faaliyetlerini önlemek ve deşifre etmek amacıyla düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 4 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, terör örgütü PKK/KCK'nın faaliyetlerinin önlenmesi ve deşifre edilmesine yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Hizan ilçesinde ve koordineli olarak Malatya'da eş zamanlı operasyon düzenlendiği ifade edilen açıklamada, "Operasyonlarda Hizan'da bir şahıs ikametinde, bir şahıs ise öğrenci olarak bulunduğu Malatya'da gözaltına alınmıştır. Ayrıca Hizan'da polislere taş ve molotofkokteyli ile saldıran, hendek kazan ve barikat kurarak yol kapatma eylemlerine karıştığı tespit edilen 2 şahıs da ekiplerimizin yaptığı çalışmalar sonucu gözaltına alınmıştı. Bu şahıslar gerekli işlemlerin ardından adliyeye sevk edilmiştir" denildi.