Bitlis'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü

Bitlis'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü
Bitlis'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü
BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, Bitlis'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla mesaj...

BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, Bitlis'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Doğru, mesajında, aziz milletin bağımsızlığı için verdiği mücadelenin, bütün imkansızlıklara rağmen birliğini, yurdunu ve onurunu korumak için büyük bir zafere dönüştüğünü belirtti.

İlim ve irfan şehri Bitlis'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünü kutladığını ifade eden Doğru, mesajında şunları kaydetti:

" Bugün  şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından birini kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Aziz milletimizin bağımsızlığı için verdiği mücadele, bütün imkansızlıklara rağmen birliğini, yurdunu ve onurunu korumak için büyük bir zafere dönüşmüştür. En değerli hazinemiz olan vatan toprakları, milletimizin bağımsız yaşama iradesiyle kurtarılmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle yürekleri vatan aşkıyla dolu aziz şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm Bitlisliler'in kurtuluş gününü kutluyorum."