Bitlis'li atletlerin başarısı

Bitlis'li atletlerin başarısı
Bitlis'li atletlerin başarısı
BİTLİS (AA) - Bitlis Milli Takım Atletizm Antrenörü Fadıl Kara, Antalya'nın Akseki ilçesinde düzenlenin 8. Aroma Akseki Dağ Koşusu Milli Takım...

BİTLİS (AA) - Bitlis Milli Takım Atletizm Antrenörü Fadıl Kara, Antalya'nın Akseki ilçesinde düzenlenin 8. Aroma Akseki Dağ Koşusu Milli Takım Seçmelerinde, Ferhat Bozkurt'un başarı sağladığını söyledi.

Kara, yaptığı açıklamada, seçmelerde Bozkurt'un, Bitlis ve Türkiye adına büyük başarılara imza attığını belirtti.

Yıllardır atletizm antrenörü olarak görev yaptığını ve çok sayıda başarılı sporcu yetiştirdiğini bildiren Kara, şöyle konuştu:

"1 Ağustos'ta Akseki'de yapılan Milli Takım Genç Erkek Seçmelerinde, Bitlisli atlet Ferhat Bozkurt büyük başarı etti. Bozkurt, İngiltere'nin başkenti Londra'da 19 Eylül'de düzenlenecek olan  Dünya Dağ Koşusu Şampiyonası'nda, ilimizi ve ülkemizi temsil edecek. Bu yılki hedefimiz Londra'dan dünya birinciliği getirmektir. Ayrıca 17 Temmuz'da İsveç'te düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda sporcumuz Ömer Oti, 3 dakika 45 saniyeyle hem kendi rekorunu kırmış, hem de Avrupa 4'üncüsü olmuştu. Bu sporcumuzun bir aylık kamp giderlerini karşılayan Bitlisli adamımız Hasan Dalkıran'a da teşekkür ediyorum. Başarılarından dolayı, Bozkurt ve Oti ile gurur duyuyorum."