Bitlisliler, kayak merkezlerine akın etti

Bitlisliler, kayak merkezlerine akın etti
Bitlisliler, kayak merkezlerine akın etti
- Bitlis'te etkili olan yoğun kar yağışını fırsat bilen vatandaşlar, hafta sonunu kentteki kayak merkezlerinde geçirdi

BİTLİS (AA) -  Bitlis'te kar yağışını fırsat bilen vatandaşlar, kentteki kayak merkezlerine akın etti.

Kentte hafta boyunca güneşli geçen havanın ardından gece etkili olan ve gün boyu aralıklarla devam eden kar yağışıyla kayak merkezlerindeki kar kalınlığı istenilen seviyeye ulaştı. Kayak tutkunları da hafta sonu tatillerini, aileleriyle ildeki kayak merkezlerinde geçirmeyi tercih etti.

Aileleriyle, kentteki Nemrut ve Erhan Onur Güler kayak merkezlerine giden vatandaşlar, hafta sonu kayak yapmanın keyfini doyasıya yaşadı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yalçın Sözbilici, gazetecilere yaptığı açıklamada, sonbahar aylarında kentteki kayak merkezlerinde hummalı bir çalışma yürüttüklerini anımsattı.

İş makineleriyle pistleri düzenleyerek kışa hazırladıklarını ifade eden Sözbilici, şöyle konuştu:

"Vatandaşların Bitlis'te kışın güzel ve güvenilir pistlerde kayak yapabilmeleri için İl Özel İdaresi olarak yoğun bir çalışma yürüttük. Şu an kentteki kayak merkezlerinde tüm hazırlıklar tamam. Dün akşam etkili olan kar yağışıyla bugün kayak merkezlerinde hareketlilik olacağını düşünerek, günün ilk ışıklarıyla ekiplerimiz pistlerde kar ezme çalışması yürüttü. Pistler 3 saatlik bir çalışma sonucu hazır hale getirildi. Vatandaşlar aileleriyle hafta sonu kayak merkezlerimize akın etti. Bitlis'te kayak keyfi bir başka yaşanır. İl dışından da kayakseverleri ilimize bekliyoruz."


  ETİKETLER:

  Kayak

  ,

  Akşam

  ,

  Bugün

  ,

  Fırsat

  ,

  Gece

  ,

  ,

  kar

  ,

  hafta sonu