Bitlis'te 2 bin kişi istihdam edilecek

Bitlis'te 2 bin kişi istihdam edilecek
Bitlis'te 2 bin kişi istihdam edilecek
BİTLİS (AA) - Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında 2 bin kişiyi istihdam edecek.Çalışma ve İş Kurumu Müdürü...

BİTLİS (AA) - Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında 2 bin kişiyi istihdam edecek.

Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Alaattin Aslan, yaptığı açıklamada, TYP kapsamında il merkezi ve ilçelerdeki Mili Eğitim Müdürlükleri'nde 2 bin kişinin istihdam edileceğini ifade etti.

İşe alınacak kişileri, resmi okullarda çevre düzenlemesi, bakım, onarım ve temizlik işlerinde çalıştırmak üzere aldıklarını ifade eden Aslan, şöyle konuştu:

"Bitlis Çalışma İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Bitlis merkez ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri arasındaki işbirliği kapsamında, resmi okullarda çevre düzenlemesi, bakım, onarım ve temizlik işlerinde çalıştırılmak üzere 8 ay süreyle 2 bin kişiye yönelik TYP düzenlenecektir. TYP başvurularımız 28 Eylül 2015 ile 7 Ekim 2015 tarihleri arasında Bitlis Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, ilçelerdeki hizmet noktalarımız ve www.iskur.gov.tr internet adresinden yapılabilecektir."


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  çevre

  ,

  toplum

  ,

  ilçe

  ,

  eylül

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  Resmi

  ,

  hizmet

  ,

  Aslan

  ,

  2015