Bitlis'te 2 bin kişi istihdam edilecek

Bitlis'te 2 bin kişi istihdam edilecek
Bitlis'te 2 bin kişi istihdam edilecek
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz: - "Bitlis'te 2015 yılı içinde 3 bin kişiye iş imkanı sağlamış olacağız. Son 5 yılda bu kapsamda 10 bine yakın insanımız TYÇP'den faydalanmış ve evine ekmek götürme imkanı bulmuştur"

BİTLİS (AA) - AK  Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, Bitlis'te Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 2 bin kişinin istihdam edileceğini bildirdi.

Demiröz, yaptığı yazılı açıklamada, kentte yapılan hizmetlerin aksamaması için Bitlis'e TYÇP kapsamında 2 bin kişilik kontenjan ayrılmasını sağladıklarını belirtti.

 Alınacak kişilerin Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışacağını kaydeden Demiröz, şunları belirtti:

"Çalışma ve İş Kurumunda çalıştırılmak üzere 2 bin kişi istihdam edilecek. Müracaatlar 7 Ekim'e kadar devam edecek. Alımların tamamı kurayla belirlenecek. İş sıkıntısı çeken hemşehrilerimiz fırsatı değerlendirsin ve buna mutlaka müracaat etsin. Ayrıca Orman İşletme Müdürlüğünde çalışanların süresinin uzatılması için de bakanlıkla görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Bu yıl bin kişi de almıştık. Onlar çalışmaya devam ediyor. Bu alacaklarımızla beraber 2015 yılı içinde 3 bin kişiye iş imkanı sağlamış olacağız. Son 5 yılda bu kapsamda 10 bine yakın insanımız TYÇP'den faydalanmış ve evine ekmek götürme imkanı bulmuştur."

İşsizliğin yoğun yaşandığı Bitlis'te kış şartlarında sıkıntının daha da artması nedeniyle bu alımların işsizlere merhem olduğunu vurgulayan Demiröz, sayıyı artırmaya gayret ettiklerini ifade etti.