Bitlis'te asayiş olayları

Bitlis'te asayiş olayları
Bitlis'te asayiş olayları
- Tatvan ilçesinde farklı tarihlerde meydana gelen olaylarda 13 kişi tutuklandı

BİTLİS (AA) - Bitlis'in Tatvan ilçesinde farklı tarihlerde meydana gelen terör ve asayiş olaylarında 13 kişi tutuklandı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Tatvan ilçesinde, terör örgütüne üye olmak suçundan aranan ve 4 yıl 8 ay kesinleştirilmiş hapis cezası bulunan İ.P'nin yakalanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.

Terör örgütü propagandası yapmak suçundan aranan ve bir yıl kesinleşmiş cezası bulunan F.İ'nin de cezaevine gönderildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Polis ekiplerince ilçede düzenlenen operasyonda M.E. isimli şahıs uyuşturucu ticareti yapmak suçundan gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır. Ekipler tarafından umuma açık alanda yapılan uygulamada ise parada sahtecilik yaptığı öğrenilen G.C gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştır. Ekiplerin başka bir asayiş kontrolünde ise 4 şüpheli şahıs üzerinde arama yapılmış ve şahıslardan S.Y. işlem yapılarak tutuklanmıştır. C.T. isimli bir şahıs ise Tatvan Devlet Hastanesi'nde de hırsızlık suçundan tutuklanmıştır. M.N. isimli bir şahıs da evinde uyuşturucu imal etmek ve ticaretini yapmak suçundan işlem yapılıp tutuklanmıştır. İlçede iki ayrı evde meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili gözaltına alınan 4 kişi tutuklanarak, cezaevine gönderilmiştir. Bir başka hırsızlık olayında ise 2 kişi tutuklanmıştır."


  ETİKETLER:

  Mahkeme

  ,

  hapis

  ,

  Tatvan