Bitlis'te bilişim ve terör operasyonları

Bitlis'te bilişim ve terör operasyonları
Bitlis'te bilişim ve terör operasyonları
- Tatvan ve Hizan ilçelerindeki operasyonlarda 6 kişi gözaltına alındı

BİTLİS (AA) - Bitlis'in Tatvan ve Hizan ilçelerinde, bilişim ve terör örgütüne yönelik operasyonlarda 6 kişi gözaltına alındı.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Tatvan ve Hizan'da eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildiği belirtildi.

Tatvan'daki operasyonun, cumhuriyet başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ile Tatvan KOM Grup Amirliği ekiplerince düzenlendiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bilişim sistemleri, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle nitelikli dolandırıcılık suçunu işleyenlere yönelik çalışmada, aralarında ilimizde daha önceki terör operasyonunda YDG-H mensubu oldukları gerekçesiyle haklarında işlem yapılanların da bulunduğu 3 kişinin, internetten oynanan bir oyunu  Türkiye 'de sosyal paylaşım sitesi üzerinden irtibat kurdukları birden çok kişiye satarak, bunları dolandırdıkları anlaşılmıştır. Zanlıların yakalanması için  sabah saatlerinde ilçede yapılan eş zamanlı operasyonda 3 kişi gözaltına alınmıştır."

Hizan merkez ve köylerinde ise "Terör örgütü  PKK /KCK'ya yardım ve yataklık ile terör örgütü propagandası yaptığı" tespit edilen 4 YDG-H mensubunun yakalanması için 4 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendiği belirtilen açıklamada, Y.Ç, A.K. ve Ş.Ç'nin gözaltına alındığı, adresinde bulunamayan diğer zanlının arandığı bildirildi.