Bitlis'te gasp ve dolandırıcılık

Bitlis'te gasp ve dolandırıcılık
Bitlis'te gasp ve dolandırıcılık
- İl merkezinde 73 yaşındaki bir kadını dolandırdığı, Tatvan ilçesinde de bir marketten para gasbettiği iddiasıyla gözaltına alınan kişi tutuklandı

BİTLİS (AA) - Bitlis'te 73 yaşındaki bir kadını dolandıran, Tatvan ilçesinde de bir marketten para gasbeden kişi tutuklandı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Tatvan ilçesindeki bir markete girerek elindeki bıçakla market çalışanı M.G'den, kasadaki paraları isteyen şüpheli, paraları alarak olay yerinden uzaklaştı.

Bunun üzerine harekete geçerek, M.G'den şüpheli şahsa ait eşkal bilgilerini alan Tatvan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, eşkalin E.İ'ye ait olduğunu belirledi.

Marketten parayı alarak olay yerinden kaçan E.İ, kısa süreli kovalamacanın ardından olayı gerçekleştirdiği bıçak ve marketten gasbettiği paralarla yakalandı.

E.İ'nin, 6 Mart'ta da il merkezinde 73 yaşındaki N.A. adlı kadını, parasını bozmak bahanesiyle dolandırdığı tespit edildi. 

Emniyetteki işlemlerinin ardından "Yağma ve dolandırıcılık" suçlarından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.