Bitlis'te hırsızlık

Bitlis'te hırsızlık
Bitlis'te hırsızlık
BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesinde, bir evin balkonuna merdiven dayayıp içeri giren iki hırsız, polis ekiplerince suçüstü yakalandı.Valilikten yapılan...

BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesinde, bir evin balkonuna merdiven dayayıp içeri giren iki hırsız, polis ekiplerince suçüstü yakalandı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, ilçenin Saray Mahallesi Ceyhan Sokak'ta bulunan bir evde hırsızlık yapıldığı ihbarını alan  İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin olay yerine sevk edildiği ve evin etrafında güvenlik çemberi oluşturulduğu belirtildi.

Evin balkonuna merdivan dayayıp içeri girdiği belirlenen hırsızların yakalanması için yapılan operasyonda, 2 şahsın kaçmaya çalıştığı anda suçüstü yakalandığı kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

"K.K ve Z.K olduğu tespit edilen şahıslardan K.K'nin üst aramasında 6 parça toplam değeri 3 bin lira olan altın takı ve bir miktar toz halinde uyuşturucu madde ele geçirilmiştir. Z.K'nin üst aramasında ise demir levye ve el feneri, ile kurusıkı toplu tabanca ve bu tabancaya ait 43 fişek ele geçirilmiştir. K.K. isimli şahsa uyuşturucu madde bulundurmaktan ayrıca adli işlem yapılmıştır. Konu ile ilgili yakalanan K.K. ve Z.K. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştır."