Bitlis'te kaçırılan kişiyi polisler kurtardı

Bitlis'te kaçırılan kişiyi polisler kurtardı
Bitlis'te kaçırılan kişiyi polisler kurtardı
BİTLİS (AA) - Adilcevaz ilçesinde alacak verecek meselesinden dolayı, 4 kişi tarafından darbedildikten sonra kaçırılan kişiyi, polisler...

BİTLİS (AA) - Adilcevaz ilçesinde alacak verecek meselesinden dolayı, 4 kişi tarafından darbedildikten sonra kaçırılan kişiyi, polisler kurtardı.

Alınan bilgiye göre, ilçe merkezinde karşılaşan ve aralarında alacak verecek meselesi bulunan B.D. ile E.Y, S.U, M.Y. ve V.K. arasında tartışma çıktı. Bir süre sonra E.Y, S.U, M.Y. ve V.K, BD'yi darbederek, zorla bir araca bindirdi.

Olay yerindeki vatandaşların ihbarını değerlendiren İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçerek olayla ilgili soruşturma başlattı.

İlçe Emniyet Müdürü Davut Küçüker'in talimatıyla görev yapan tüm polislerin katıldığı operasyonda, zorla alıkonulan B.D. ile 4 şüpheli Ahlat ilçesinde yakalandı.

Adilcevaz Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen şüpheliler, buradaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Emniyet Müdürü Davut Küçüker, yaptığı açıklamada, ilçede son günlerde birçok olay yaşandığını ve bu olayların ekiplerce çözüldüğünü belirtti.

Özellikle "adam kaçırma" olayında emniyet güçlerinin büyük bir özveri gösterdiğini bildiren Küçüker, "Ekiplerimiz gizlilikle yürüttükleri operasyonda B.D. adlı vatandaşımızı kurtardı, zanlıları da adalete teslim etti. Bu olaylarda büyük sorumluluk üstlenen başta Müdür Yardımcımız Erdem Uçak olmak üzere, komiserlerimize ve polislerimize teşekkür ediyorum" dedi.