Bitlis'te kış lastiği uygulaması

Bitlis'te kış lastiği uygulaması
Bitlis'te kış lastiği uygulaması
BİTLİS (AA) - Bitlis'te, yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda kış lastiği takma zorunluluğu uygulaması kapsamında, trafik ekipleri denetimlere...

BİTLİS (AA) - Bitlis'te, yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda kış lastiği takma zorunluluğu uygulaması kapsamında, trafik ekipleri denetimlere başladı.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Bitlis-Güroymak karayolundaki Üçyol mevkisi ve değişik noktalarda, kış lastiği kontrolü yaptı.

Yük ve yolcu taşıyan araçları durdurarak lastiklerin diş derinliğini kontrol eden ekipler, kış lastiği takmayan sürücüleri de belirlenen yasal süre içinde kış lastiği takmaları yönünde uyardı.

Bitlis Emniyet Müdürlüğü Şehiriçi Trafik Denetleme Müdürü Murat Gündüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte yaşayan vatandaşların yaşam kalitesini artırmak, can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla 1 Aralık'ta kar lastiği uygulamasına başladıklarını söyledi.

Uygulama sırasında, sürücülerin kış lastiği takıp takmadığını kontrol ettiklerini belirten Gündüz, "Ayrıca sürücüleri kış mevsimi boyunca araçlarında bulundurulacak malzemeler için de uyarıyoruz. Uygulamada vatandaşların bizi anlayışla karşıladığını gördük. Bu da bizi memnun etti. Biz onlar için varız onlar da bunu farkında. Bu uygulama 1 Nisan tarihine kadar devam edecek" diye konuştu.