Bitlis'te kız çocuğuna yağma iddiası

Bitlis'te kız çocuğuna yağma iddiası
Bitlis'te kız çocuğuna yağma iddiası
BİTLİS (AA) - Bitlis'te küçük yaştaki kız çocuğunu alıkoyarak üzerinde para aradıkları iddia edilen ikisi çocuk 3 kişiden biri tutuklandı.Valilikten...

BİTLİS (AA) - Bitlis'te küçük yaştaki kız çocuğunu alıkoyarak üzerinde para aradıkları iddia edilen ikisi çocuk 3 kişiden biri tutuklandı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezindeki Hüsrevpaşa İlkokulu'nda okuyan bir kız çocuğunun okul çıkışında 3 kişi tarafından alıkonularak yakındaki bir inşaata götürüldüğü belirtildi.

Şahısların inşaatta kız çocuğunun üzerini zorla aradığı kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

"Ailenin şikayeti üzerine Bitlis Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Müdürlüğü ekipleri, bölgede geniş çaplı arama başlattı. Olaya karışan S.Ç. isimli genç ile yaşları küçük 2 kişi gözaltına alındı. Şahıslar emniyetteki ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Bitlis Cumhuriyet Savcılığı'nın bir üst mahkeme olan Muş Sulh Ceza Hakimliği'ne itirazının ardından olaya karışan ve yaşı büyük olan S.Ç. hakkında yakalama kararı çıkarıldı. 'Beden bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı yağma' suçundan gözaltına alınan S.Ç, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi."