Bitlis'te psikiyatri servisi açıldı

Bitlis'te psikiyatri servisi açıldı
Bitlis'te psikiyatri servisi açıldı
BİTLİS (AA) - Bitlis Devlet Hastanesi bünyesinde psikiyatri servisi açıldı.Hastanede daha önce psikiyatri servisi olmaması nedeniyle hastalar Elazığ...

BİTLİS (AA) - Bitlis Devlet Hastanesi bünyesinde psikiyatri servisi açıldı.

Hastanede daha önce psikiyatri servisi olmaması nedeniyle hastalar Elazığ başta olmak üzere bölge illere sevk ediliyordu.

Psikiyatri hastalarının mağduriyetini gidermek isteyen hastane yönetimi, kentte bir ilki gerçekleştirerek, psikiyatri servisi açtı.

Bitlis Devlet Hastanesi Yöneticisi Erdal Dilekçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanede psikiyatri servisi olmaması nedeniyle hastaları bölge illere sevk ettiklerini söyledi.

Hastaları mağduriyetten kurtarmak için servisi açtıklarını ifade eden Dilekçi, şöyle konuştu:

"Daha önce böyle bir servisimiz yoktu. Servisi hizmete açmaktan mutluluk duyuyoruz. Daha önceleri hastalarımız il dışına gidiyordu. Bundan sonra hastalarımızı başka merkeze göndermeden ilde hizmet vereceğiz. Böylelikle hastalarımız başka şehirlerde mağdur olmaktan kurtulacak."

Serviste 2 psikiyatri uzmanıyla hizmet verdiklerini anlatan Dilekçi, servisin 10 kişilik kapasitesinin olduğunu, ilerleyen günlerde bu sayıyı artıracaklarını sözlerine ekledi.


    ETİKETLER:

    hizmet