Bitlis'te terör operasyonu

Bitlis'te terör operasyonu
Bitlis'te terör operasyonu
- Hizan kırsalındaki ormanlık alanda PKK'ya yönelik operasyonda, örgüt mensuplarınca kullanıldığı değerlendirilen 3 barınakta, çok sayıda mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirildi

BİTLİS (AA) - Hizan ilçesinde terör örgütü PKK 'ya yönelik  operasyonda, örgüt mensuplarınca kullanıldığı değerlendirilen 3 barınakta, çok sayıda mühimmat ve örgütsel doküman bulundu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 12 Ekim'de bölücü terör örgütü PKK mensuplarına yönelik Hizan kırsalında, İl Jandarma Komutanlığı ve jandarma komando birlikleriyle operasyon başlatıldığı belirtildi.

"Şehit Uzman Jandarma Onbaşı Hamdi Aslan-1" adı verilen bir operasyon kapsamında, bölgede arazi arama ve tarama faaliyeti icra edildiği bildirilen açıklamada, şöyle denildi:

"Hizan'ın güneyindeki ormanlık alanda bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca kullanıldığı değerlendirilen 3 barınak tespit edilmiştir. Bu barınaklarda 2 RPG-7 antitank roket mühimmatı ve sevk fişeği, 200 gram plastik patlayıcı, 8 elektrikli fünye, 1 akü, 36 büyük ve orta boy pil, 60 AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği mühimmatı, 1  gece görüş dürbünü, çok miktarda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir."

Açıklamada, bölücü terör örgütü mensuplarının yakalanmasına yönelik operasyonların aralıksız devam ettiği kaydedildi.