Bitlis'te "uygulamalı girişimcilik" eğitimi

Bitlis'te "uygulamalı girişimcilik" eğitimi
Bitlis'te "uygulamalı girişimcilik" eğitimi
BİTLİS (AA) - Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" kursuna katılan 30 kursiyere...

BİTLİS (AA) - Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" kursuna katılan 30 kursiyere törenle sertifika verildi.

Sertifika törenine katılan Vali Ahmet Çınar, yaptığı konuşmada, hizmet için görevlendirildiklerini ve halkın hizmetkarı olduklarını söyledi.

 "Öyle geçmişteki gibi kravatlı, fötr şapkayla birilerine hava atmak ve birilerini dışlamak o fasıllar geçti" diyen Çınar, şöyle konuştu:

"Makamı kullanarak birilerini dışlamak zamanı geçti. Bunun ne insani ne ahlaki ne de vicdanı olmayan tavırdır. 'Bu şehir de tek başıma hizmet ederim' desem doğru olmaz. Devlet memurları, sivil toplum kuruluşları ve halkla olursak o zaman bu şehre hizmet edebiliriz. Çünkü oradan bereket doğar, tek başına ne vali nede hiç kimse her şeyi bilemez. Dolayısıyla bir takım olmak durumundayız. Biz bir takımız, buna inanıyorum. İnşallah hep birlikte Bitlis ve burada yaşayan hemşehrilerimiz için elimizden geleni yapacağız. Bu bizim görevimiz. İnanıyorum çok güzel şeyler de olacak."

Girişimciliğin önemine dikkat çeken Çınar, iş olanaklarının yaratılmasının önemli olduğunu kaydetti.

Çınar, "İnşallah nasibiniz güzel olur. Başka kişilere de iş imkanı sağlarsınız. Başarılı bir girişimcilik geleceğini Cenab-ı Allah'tan diliyorum. Bu şehir, insanlar, ülkemiz ve insanlık için değer üreten, değer katan herkes başımızın tacıdır" dedi.

Bitlis TSO Başkanı Davut Tezcan ise kursta başarılı olan 30 kişiye girişimcilik kursu verdiklerini belirtti.

Tezcan, girişimcilik belgesine sahip girişimciler için piyasada son aylarda dolaşan danışmanlık firmaları olduğunu ifade ederek, bunlara itibar edilmemesi ve bunlardan yardım alınmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Tezcan, desteğe ihtiyacı olanların, TSO ya da KOSGEB den  bilgi alabilecekleri söyledi.

Başarılı kursiyerlerin belgelerini ise Vali Çınar verdi.