Bitlis'te uyuşturucu operasyonları

Bitlis'te uyuşturucu operasyonları
Bitlis'te uyuşturucu operasyonları
- Bitlis'te "torbacı" olarak tabir edilen uyuşturucu ticareti yapan kişilere yönelik üç operasyonda, 6 şüpheli gözaltına alındı

BİTLİS (AA) - Bitlis'te uyuşturucu ticareti yapan kişilere yönelik operasyonlarda 6 şüpheli gözaltına alındı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü  Narkotik Büro Amirliği ekiplerince "torbacı" olarak tabir edilen uyuşturucu ticareti yapan kişilere yönelik üç ayrı  operasyon düzenlendiği belirtildi.

Kent merkezindeki iki operasyonda, U.Ö. ve M.I'nın üst aramasında 50 beste halinde satışa hazır 14,62 gram eroin ile O.U. ve S.A'ya ait ev ve metruk bir binada yapılan aramada, 500 beste halinde 116,4 gram eroin, 17 gram metamfitamin (sentetik uyuşturucu), bir ruhsatsız av tüfeği bulunduğu kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

"Tatvan ilçesindeki operasyonda ise şüpheli iki şahsın yapılan üst aramalarında, 3 parça halinde 1,29 gram eroin ve 0,33 gram toz haline getirilmiş uyuşturucu hap ele geçirilmiştir. Üç olayla ilgili 6 kişi gözaltına alınmış, şahıslardan 4'ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 2 kişi adli kontrol kararı verilerek serbest bırakılmıştır."