Bitlis'te uyuşturucu operasyonu

Bitlis'te uyuşturucu operasyonu
Bitlis'te uyuşturucu operasyonu
BİTLİS (AA) - Bitlis'te düzenlenen operasyonda 437 gram eroin ile 1 kilogram metamfetamin (sentetik uyuşturucu) ele geçirildi.Valilikten yapılan...

BİTLİS (AA) - Bitlis'te düzenlenen operasyonda 437 gram eroin ile 1 kilogram metamfetamin (sentetik uyuşturucu) ele geçirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele çalışmaları kapsamında, İl  Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekiplerinin, il merkezinde kontrol noktası oluşturduğu belirtildi.

Kontrol noktasında durdurulan şehirlerarası yolcu otobüsü ile seyahat eden E.A. ve C.A'ya ait bagajlar ile üst aramalarında 437 gram eroin bulunduğu vurgulanan açıklamada,  Diyarbakır istikametine giden bir araçtaki N.Ç. ve T.Y'nin üst aramasında ise zanlıların beline sarılı vaziyette 1 kilogram metamfetamin maddesi ele geçirildiği ifade edildi.

Açıklamada, "uyuşturucu madde ticareti yapmak, bulundurmak ve nakletmek" suçlarından gözaltına alınan 4 şüphelinin, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandıkları kaydedildi.