Bitlis'teki refüjleri yeşillendirme çalışmaları

Bitlis'teki refüjleri yeşillendirme çalışmaları
Bitlis'teki refüjleri yeşillendirme çalışmaları
BİTLİS (AA) - Bİtlis Belediye Başkanı Hüseyin Olan, refüjleri yeşillendirme çalışmalarında hazır kesme çim kullanıldığını belirtti.Olan, yaptığı...

BİTLİS (AA) - Bİtlis Belediye Başkanı Hüseyin Olan, refüjleri yeşillendirme çalışmalarında hazır kesme çim kullanıldığını belirtti.

Olan, yaptığı açıklamada, kesme çim kullanılarak zamandan, çim ekiminden, sulama ve bakım maliyetinden tasarruf edildiğini bildirdi.

Bunu ilk defa Hüsrevpaşa Mahallesi Ahmet Eren Bulvarı ile diş hastanesi önündeki refüjlerde uyguladıklarını ifade eden Olan, şunları kaydetti:

"Yeşil alanların oluşturulması, bakımı, sulanması ve gübrelenmesinin maliyeti yüksek. Uzun araştırma ve uygulama sonuçlarını değerlendirdik. Refüjlerde hazır kesme çim kullanmayı tercih ettik. Orta refüjlerin daha yeşil bir görünüm kazanması için, ilk olarak bin 500 metrekarelik alana sahip ve şehrin işlek yeri olan Ahmet Eren Bulvarı'nda rulo çim serme işlemine başladık. Bitlis iklimine ve toprak yapısına uygun olarak satın aldığımız çimleri, ekiplerimiz sermeye başladı."

Vatandaşlar ise belediyenin bu çalışmayı yapmasından memnuniyet duyduklarını belirtti.


    ETİKETLER:

    tasarruf

    ,

    Belediye