Bitlis'teki terör saldırısı

Bitlis'teki terör saldırısı
Bitlis'teki terör saldırısı
- Hizan'daki Jandarma Asker Gazinosu ile AK Parti İlçe Başkanlığına yönelik saldırı ve bir çay ocağının yakılması olayına ilişkin gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı

BİTLİS (AA) - Hizan ilçesinde Jandarma Asker Gazinosu ile AK Parti İlçe Başkanlığına yönelik saldırı ve bir çay ocağının yakılması olayına ilişkin gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı.

Valilikten yapılan açıklamada, terör örgütü  PKK /KCK mensuplarınca Hizan ilçesinde düzenlenen saldırılarla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün çalışma yürüttüğü belirtildi.

Güvenlik güçlerince 11 Eylül'de Hizan'da yapılan yol kontrollerinde durumundan şüphelenilen bir aracın durdurulduğu kaydedilen açıklamada, yapılan kimlik kontrolünde araçtaki S.E. ve R.İ. isimli şahıslardan S.E'nin "Terör örgütüne yardım ve yataklık etmek ve silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlarından arandığının tespit edildiği bildirildi.

S.E. ve R.İ'nin gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yürütülen soruşturma kapsamında şüphelilerin, Hizan'da terör örgütü PKK/KCK adına Jandarma Asker Gazinosu'na el yapımı patlayıcı ve havai fişekli saldırıyı, ilçedeki bir çay ocağının yakılması olayını ve  AK Parti İlçe Başkanlığı binasına saldırı eylemini gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir. İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen S.E. ve R.İ, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştır."