Bitlis'ten İstanbul'a kardeşlik köprüsü

Bitlis'ten İstanbul'a kardeşlik köprüsü
Bitlis'ten İstanbul'a kardeşlik köprüsü
BİTLİS (AA) - Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy ziyaret ettiği İstanbul'un Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'i Bitlis'e davet...

BİTLİS (AA) - Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy ziyaret ettiği  İstanbul 'un Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'i Bitlis'e davet etti.

Adilcevaz Belediyesi ile kardeş belediye ilan edilen Küçükçekmece Belediyesi, diyaloglarını geliştirmek amacıyla ziyaretlerine başladı.

Gürsoy makamında ziyaret ettiği Karadeniz'e, Bitlis ve Adilcevaz ilçesinin tarihi ve doğal güzelliklerinden bahsederek Karadeniz'i kente davet etti.

Karadeniz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Daha önce Adilcevaz'a gelmedim ama adını çok duydum. Van Gölü ve Süphan Dağı zaten başlı başına bir turizm alanı. Allah nasip ederse bu yaz kardeş ilçemiz olan Adilcevaz'a gelerek o güzel memleketi gezip sizlerin misafiri olacağım. İnşallah birlikte birçok ortak projeye de imza atacağız" dedi. 

Ziyaretin ardından Karadeniz, Gürsoy ve AK  Parti Adilcevaz İlçe Başkanı Hamdi Tutçu'ya ilçeyi gezdirerek projeleri hakkında bilgi verdi.