Budaklı kaplıcaları, fotoğrafçıların ilgi odağı oldu

Budaklı kaplıcaları, fotoğrafçıların ilgi odağı oldu
Budaklı kaplıcaları, fotoğrafçıların ilgi odağı oldu
-Bitlis'in Güroymak ilçesindeki doğal kaplıcalar, kış aylarında fotoğrafçıların ilgi odağı haline geldi -Fotoğraf sanatçısı Subaşı: "Burası açık bir kaplıca. Çobanlar, manda ve atlarını erken saatlerde kaplıcaya getirip yüzdürüyor. Bu durum fotoğrafçılar için büyük fırsatlar sunuyor"

BİTLİS (AA) - Güroymak ilçesindeki doğal kaplıcalar, kış aylarında fotoğrafçıların ilgi odağı oldu.

İlçeye bağlı Budaklı köyündeki kaplıcalar, görselliğiyle fotoğraf tutkunlarının dikkatini çekiyor. 

Kış aylarında manda ve atlarla doğal kaplıcaya girenleri görüntülemek için bölgeye gelen fotoğrafçılara kaplıcaların ve köyün tanıtımı yapılıyor.

Kaplıcaları görmek için köye tur düzenleyen fotoğraf sanatçıları ise bölgenin doğal güzelliklerini yakından görüntüleme imkanı buluyor.

Fotoğraf sanatçılarından Oktay Subaşı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, amatör fotoğrafçılık yaptığını belirterek, kaplıcalara Ahlat Fotoğraf Derneği'ndeki sanatçılarla geldiğini vurguladı.

Bölgeyi fotoğraflarken heyecanlandığını belirten Subaşı, "Burası açık bir kaplıca. Yazın genelde şifa amacıyla gelenler buradan faydalanıyor. Kış aylarında ise burada mandalar ve atlar kalıyor. Çobanlar, manda ve atlarını erken saatlerde kaplıcaya getirip yüzdürüyor. Tabi bu durum fotoğrafçılar için büyük fırsatlar sunuyor. Çünkü sıcak su ve çevredeki karla birlikte yoğun buhar ortaya çok farklı görüntüler çıkmasını sağlıyor. Bu da fotoğrafçıların ilgisini çekiyor" diye konuştu.

Özkan Olcay ise arkadaşlarıyla doğa gezileri düzenlediklerini, bu kez Budaklı köyündeki kaplıcaları seçtiklerini belirterek, "Burada oldukça güzel bir ortam bulunuyor. Atların kaplıca keyfini fotoğrafladık. Oldukça verimli geçti" şeklinde konuştu.

Ferhat İnanoğlu da Ardahan Üniversitesi üçüncü sınıf öğrencisi olduğunu, kaplıcaların güzelliğini fotoğraflamak istediği için köye geldiğini belirterek, güzel manzaralarla karşılaştığını anlattı.