Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Camiler ve Din Görevlileri Haftası
BİTLİS (AA) - Hizan Müftülüğü, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" nedeniyle konferans düzenledi.İlçe Müftüsü Tahir Erçin, Hizan Kültür...

BİTLİS (AA) - Hizan Müftülüğü, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" nedeniyle konferans düzenledi.

İlçe Müftüsü Tahir Erçin, Hizan Kültür Merkezi'ndeki programın açılışında, Kabe'nin şubeleri olan camilerin, milli birlik, beraberlik ve ibadet yerleri olduğunu söyledi.

"Namazı Peygamberimizden öğrendiğimiz şekilde kılmak gerekmektedir" diyen Erçin, şöyle konuştu:

"Diyanet İşleri Bakanlığı çeyrek asırdır ekim ayının ilk haftasını 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' olarak kutlamaktadır. Her yıl farklı bir konu çerçevesinde hafta kutlanmaktadır. Bu yıl ise 'Cami ve Namazla Arınma' konusu hafta boyunca işlenecektir. Baktığımızda çok az sayıda insan camide namazını düzenli olarak kılmaktadır. Bu durum birçok sebebin yanında, modern şehir hayatının getirdiği bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır."

Erçin'in konuşmasının ardından Bitlis Müftülüğünde görevli Dr. Mehmet Altın "Cami ve Namazla Arınma" konulu konferans verdi. Etkinlikte, Kur'an-ı Kerim tilaveti, sinevizyon gösterisi ve ilahi dinletisi yapıldı.

Konferansa, Kaymakam Yakup Bölükbaşı, kurum amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, ilçede görev yapan imamlar ve vatandaşlar katıldı.