Camileri için hayırseverlerin desteğini bekliyorlar

Camileri için hayırseverlerin desteğini bekliyorlar
Camileri için hayırseverlerin desteğini bekliyorlar
BİTLİS (AA) - Adilcevaz ilçesinde yapımına 6 yıl önce başlanan, ancak henüz bitirilemeyen cami için yardım bekleniyor.2009 yılında mahallelinin büyük...

BİTLİS (AA) - Adilcevaz ilçesinde yapımına 6 yıl önce başlanan, ancak henüz bitirilemeyen cami için yardım bekleniyor.

2009 yılında mahallelinin büyük fedakarlığıyla yapımına başladığı ve ancak giriş katı bitirilen Cevizkent Cami, maddi imkansızlıklar nedeniyle tamamlanamıyor.

Cevizli Mahallesi Muhtarı Rahmi Kapıcı, yaptığı açıklamada, 6 yıl önce inşaatına başlanan cami yapımı için bütün imkanlarını kullandıklarını dile getirerek, caminin eksik kalan kısımlarını yapabilmek için hayırseverlerden yardım beklediklerini söyledi.

Kapıcı, cami inşaatının birinci katında bulunan imam evi, Kur'an Kursu ve taziye evi inşaatının büyük bölümünü bitirdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarıyla ramazan ayının gelmesiyle ibadetlerimizi yapabileceğimiz caminin ikinci kat inşaatına başladık. Ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle cami inşaatını tamamen bitiremeyeceğiz. Sadece ikinci katın kaba inşaatını yapabilecek durumdayız. Hayırsever vatandaşlarımız ve iş adamlarımız bu konuda bizlere yardımcı olurlarsa inşaatına başladığımız camiyi bir an önce bitirip ibadetlerimizi burada yapmak istiyoruz."


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Cami

  ,

  İmam

  ,