Çözüm süreci

Çözüm süreci
Çözüm süreci
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: - "Çileler, cezalar çeken, yurt dışına sürgün edilen kanaat önderlerimizle tanıştık. İşte o eski Türkiye'yi toprağa gömmek için bugün buradayız"

BİTLİS (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Çileler, cezalar çeken, yurt dışına sürgün edilen kanaat önderlerimizle tanıştık. İşte o eski Türkiye 'yi toprağa gömmek için bugün buradayız" dedi.

Partisinin kongresi ve "Türkiye'de Sivil Toplum Buluşmaları Toplantısı"na katılmak üzere Tatvan'a gelen Çalık, sivil toplum örgütü temsilcileri ve kanaat önderleriyle buluştu.

Çalık, gazetecilere yaptığı açıklamada, çözüm sürecinin devamı için gereken sorumluluğu aldıklarını söyledi.

Bitlis'te güçlü sivil toplum örgütleri olduğunu belirten Çalık, sivil toplum örgütleri ve kanaat önderlerinden kıymetli görüşler aldıklarını anlattı.

Çalık, "Çileler, cezalar çeken, yurt dışına sürgün edilen kanaat önderlerimizle tanıştık. İşte o eski Türkiye'yi toprağa gömmek için bugün buradayız. Kesinlikle çözüm sürecinin bizim tarafımızdan oyalama süreci olmadığını çok net ifade etmek isterim. Faili meçhullerin son bulduğu  Türkiye, yeni Türkiye'deki en önemli hedefimizdir. Yeni anayasaya ihtiyacımız var. Hepimiz bunu söylüyoruz ve Bitlis'teki sivil toplum örgütleri de bunu bir kez daha hatırlattılar. Doğu ve Güneydoğu sürgün yeri olmaktan, stajyer yeri olmaktan çıkmalı" diye konuştu.

Çalık, çözümün tek kaynağının millet olduğunu, bu nedenle milletten aldıkları destek ve güçle çözüm sürecine devam edeceklerini sözlerine ekledi.