Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engellileri ziyaret etti.3 Aralık Dünya...

BİTLİS (AA) - Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engellileri ziyaret etti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle ilk önce Ahmet Eren Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi'ni ziyaret eden BEÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Terapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri, buradaki engelliler için hazırladıkları birbirinden güzel oyunları sergiledi.

Buradaki programın ardından ASİBED'e geçen öğrenciler, dernek üyeleriyle bir araya geldi.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Terapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Ferdi Öztürk, yaptığı açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından, 1992 yılından bu yana 3 Aralık'ın "Uluslararası Engelliler Günü" olarak kabul edildiğini anımsattı.

İletişimsizlik, zor eğitim koşulları, sosyal güvenlik sorunu, aile sorunları, rehabilitasyon, yoksulluk, ulaşım, istihdam ve benzeri gibi sıkıntıların, engellilerin toplumla bütünleşmesini önlediğini belirten Öztürk, "Üniversite olarak her zaman engellilerin yanında yer alarak, engelli farkındalığı ve duyarlılığı konusunda elimizden geleni yapacağız. Bu kapsamda yapılacak bütün çalışma ve projelerde yer almayı planlıyoruz. Yükseköğretimde eğitim gören engelli kardeşlerimize üniversitemizde de her anlamda yardımcı olacağız" dedi.