Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamı Sedat İnci, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçedeki engellileri, evlerinde ziyaret etti.Kurum...

BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamı Sedat İnci, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçedeki engellileri, evlerinde ziyaret etti.

Kurum amirleriyle Esentepe Mahallesi'nde ikamet eden engelli Abdullah Ekinci ve Aşağıkarasu Mahallesi'ndeki Mehmet Şerif Öral'ı evlerinde ziyaret ederek sohbet eden İnci, engellilerin sorun, talep ve isteklerini dinledi.

Engellilerin sorunlarını ve taleplerini not alan İnci, bunları kısa sürede çözüme kavuşturacaklarını söyledi.

İnci, engellilerin her zaman yanında olmaya çalıştıklarını, imkanlar dahilinde tüm sıkıntılarını gidereceklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Biz, her bireyin bir engelli adayı olduğunu düşünerek kendimizi onların yerine koyarak, her zaman onların yanındayız.  Sosyal devlet her zaman sıcak yüzünü hissettiriyor ve yardımlarda engellilerimize yönelik olarak pozitif ayrımcılık yapıyoruz. İhtiyaç olması durumunda talepleri öncelikli olarak karşılanıyor. Engelli olmak kişinin kendi istek ve tercihleri dışında olduğu için engellilerimizin yaşamış oldukları sorunlar aslında tüm insanlığın ortak sorunları. Biz elimizden geldiğince engellilerin ve ailelerinin yanında olacağız. Zaman zaman ulaştığımız hayırseverler de onlara yardımcı oluyorlar. Devletimiz de bu manada her zaman onların yanında. Bu vesileyle tüm engellilerimize sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum."

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren engelliler de İnci'ye teşekkür etti.