Engelli çocuklara tekerlekli sandalye yardımı

Engelli çocuklara tekerlekli sandalye yardımı
Engelli çocuklara tekerlekli sandalye yardımı
BİTLİS (AA) - Ahlat Engellilerle El Ele Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin girişimleri sonucu, Kızılay Bitlis Şubesi tarafından ilçedeki 7 engelli...

BİTLİS (AA) - Ahlat Engellilerle El Ele Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin girişimleri sonucu, Kızılay Bitlis Şubesi tarafından ilçedeki 7 engelli çocuğa tekerlekli sandalye hediye edildi.

Sandalye teslim töreninde konuşan Kızılay Bitlis Şubesi Başkanı Hayrettin Çoban, engelli çocukların isteğini karşıladıkları için mutlu olduklarını bildirdi. 

Ahlat'ta 7 engelli çocuğun tekerli sandalye ihtiyacını duyar duymaz yardım için harekete geçtiklerini belirten Çoban, "Tekerli sandalyeler engelli çocukları çok mutlu etti. Her zaman bu hizmetleri sunmaya çalışacağız" dedi.

Ahlat Engelliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Neslihan Akdemir ise dernek olarak yaptıkları girişimler sonucu engelli çocukların tekerlekli araç sahibi olduğunu ifade etti.

Akdemir, "Girişimlerimiz sonucu Kızılay Şubesi 7 fiziksel engelli kardeşimize araç teslimatı yaptı. Böylece aileler, çocuklarının ulaşımı konusunda rahatlayacak. Bu imkanı sağladığımız için mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından araçlar ailelere teslim edildi. 


  ETİKETLER:

  Hediye

  ,

  Kızılay

  ,

  zaman

  ,

  engelli

  ,

  çoban