Epilepsi hastası çocuk yardım bekliyor

Epilepsi hastası çocuk yardım bekliyor
Epilepsi hastası çocuk yardım bekliyor
BİTLİS (AA) - Hizan ilçesinde ikamet eden epilepsi hastası 6 yaşındaki Seyfettin Kort'un ailesi, çocuklarının iyileşmesi için yardım istedi.Baba...

BİTLİS (AA) - Hizan ilçesinde ikamet eden epilepsi hastası 6 yaşındaki Seyfettin Kort'un ailesi, çocuklarının iyileşmesi için yardım istedi.

Baba Mehmet Kort, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlu Seyfettin'in doğduğu günden bu yana epilepsi hastalığı ile mücadele ettiğini söyledi.

Hiçbir maddi gelirin olmaması nedeniyle de büyük sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Kort, tek isteğinin çocuğunun sağlığına kavuşması olduğunu kaydetti.

Kort, şöyle konuştu:

"Daha önce Hizan ilçesine bağlı Bölüklü köyünde ikamet ediyordum. Çocuğumun hastalığı için Hizan'a taşındım. 8 çocuk babasıyım. Oğlumu 11 ay önce Batman'da özel bir hastaneye götürdüm. 11 ay yoğun bakımda kaldıktan sonra taburcu ettiler. Çocuğuma bakacak bir durumum yok. Çocuğum oksijen makinesine bağlı. Her hangi bir maddi gelirim yok. Oğlumun sağlık sorunları çalışmama da engel oluyor."

Oğlunu nöroloji uzmanına götürmesi gerektiğini ancak imkansızlıklar nedeniyle bunu yapamadığını belirten Kort, oğlunun ancak ambulansla hastaneye götürülebileceğini ifade etti.

Kort, devlet büyüklerinden ve hayırsever iş adamlarından çocuğunun iyi bir hastanede tedavi olması için yardım istedi.


    ETİKETLER:

    Batman

    ,

    Çocuk

    ,