Erozyonla Mücadele Haftası

Erozyonla Mücadele Haftası
Erozyonla Mücadele Haftası
BİTLİS (AA) - Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı, 17-23 Kasım tarihleri arasında kutlanan "Erozyonla...

BİTLİS (AA) - Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı, 17-23 Kasım tarihleri arasında kutlanan "Erozyonla Mücadele Haftası" kapsamında düzenlediği çeşitli etkinliklerle, erozyon, su ve kuraklık konularına dikkat çekiyor.

TEMA Vakfı Bitlis İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Hülya Durmaz Bekmezci, yaptığı yazılı açıklamada, etkinliklerle erozyonla mücadelenin, ağaçlandırmanın ve doğal varlıkları korumanın önemine dikkat çektiklerini belirterek, "Dünyada kuraklık 4 milyar hektardan fazla alanı ve 110 ülkede yaşayan 1,4 milyar insanın hayatını tehdit ediyor" ifadesini kullandı.

Haftanın 2014 yılı temasının "Su ve Kuraklık" olarak belirlendiğini belirten Bekmezci, ülke genelinde temsilci ve gönüllülerin katılımıyla hafta boyunca düzenlenen toprağa saygı yürüyüşlerinde kamuoyunun dikkatini bu konuya çekmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Bekmezci, su varlıklarının korunması, kuraklık ve erozyonla mücadelenin devlet politikalarında mutlaka yer alması gerektiğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  ülke

  ,

  koruma